Skip to main content
הזרקת בוטוקס

הזרקת בוטוקס

הזרקת בוטוקס נפוצות מזה שנים ארוכות בעולם הקוסמטיקה והרפואה האסתטית. הן מעמידות במרכזן את הבוטוקס, הלא הוא אחד משמותיו המסחריים של רעלן בשם "בוטולינום". הזרקת הבוטוקס לגוף, בצורה פשוטה שאינה כירורגית, מהווה חלק מטיפולי האנטי אייג'ינג בפרט וטיפולי הרפואה האסתטית בכלל. הסיבה לכך היא שבכוחו של הבוטוקס להתמודד בהצלחה עם כמה מהרעות החולות של הזדקנות הגוף, ובמיוחד קמטים.

התפקידים העיקריים של הזרקות הבוטוקס

בוטוקס, בזירת הטיפולים האסתטיים, משמש לכמה מטרות. הראשונה והעיקרית שבהן היא טשטוש קמטים, ובמקרה הטוב – העלמה של קמטים לחלוטין לפרק זמן ארוך באופן יחסי. העיקרון המרכזי הוא שהחומר מוזרק אל אזור הקמט, מתחת לפני העור, ומביא לשיתוק מקומי של השרירים הנמצאים בסמוך למקום ההזרקה. התוצאה בפועל היא שאזור זה מתמתח ומתיישר, כך שהקמטים הופכים להיות מטושטשים ובמקרים החיוביים גם בלתי נראים.

כמעט בכל המקרים משתמשים בהזרקות בוטוקס מהסוג הזה על מנת להתמודד עם קמטי הבעה המופיעים עם הגיל בחלק הפנים העליון (באזור המצח, צדי הפה, זוויות העיניים ועוד), אם כי במקרים מסוימים ניתן להשתמש בבוטוקס לקמטים בחלקם התחתון של הפנים. הבוטוקס יוצר מראה צעיר, רענן ומחמיא יותר. בחלק מהמקרים התוצאה של ההזרקה תהיה יצירת ארשת פנים נינוחה, הנתפסת אף היא באופן חיובי על ידי הסביבה.

לצד העלמת הקמטים, משמש הבוטוקס בדרכים שונות לעיצוב מחודש של מראה הפנים – כולל כמובן אפשרות להסתיר פגמים (בין אם מולדים ובין אם כאלה שהתפתחו אצל האדם עם השנים ולעיתים מסיבות שונות). הבוטוקס משמש להרמת גבות, לעיצוב אזור העינייים, הצוואר ועוד, לטיפול בחוסר סימטריה בחלק מאיברי הפנים ועוד. למעשה, בבוטוקס משתמשים לעיתים גם ברפואה שאינה אסתטית, למשל כחלק מהתמודדות עם מיגרנות.

טיפול בוטוקס
טיפול בוטוקס אחרי
טיפול בוטוקס לפני
טיפול בוטוקס אחרי
טיפול בוטוקס לפני
טיפול בוטוקס אחרי
טיפול בוטוקס לפני

היתרונות: הליך מהיר ונטול כאבים

אחת הסיבות לפופולאריות של הזרקת בוטוקס בעולם הטיפולים האסתטיים היא הפשטות היחסית של התהליך, בטח אם מעמידים מנגד טיפולים בעלי בסיס כירורגי. טיפול בוטוקס יכול להתבצע תוך דקות ספורות, גם אם במקרים רבים יהיה צורך בסדרה של טיפולים על מנת שניתן יהיה להגיע לתוצאות המצופות. הטיפול אינו כרוך בכאבים ולא מצריך הרדמה. האדם שעובר הטיפול יכול בדרך כלל לשוב לשגרת החיים שלו באופן מיידי, מאפיין שאף הוא אינו קיים בכלל הטיפולים המוצעים כיום בתחום. השפעת הבוטוקס היא לרוב לתקופה של שלושה עד שישה חודשים, לאחריה ניתן לרענן ולחדש את הטיפול בפשטות יחסית.

עם זאת חשוב לזכור שבהזרקת בוטוקס ישנם סיכונים מסוימים, השמורים בעיקר למצבים בהם פונים לגורם שאינו מקצועי מספיק. מטפל שאינו משתמש בחומרים תקניים ושמבצע את ההזרקה באופן שגוי עלול להביא לכך שהבוטוקס ידלוף בצורה בלתי רצויה לאזורים אחרים בגוף, ועקב כך לתופעות לא מחמיאות דוגמת חוסר סימטריה, צניחת עפעפיים או צניחת גבות.

לא על הבוטוקס לבדו

בוטוקס אינו חומר המילוי היחידי שאפשר להזריק לגוף, וגם לא החומר היחידי המאפשר להתמודד עם חלק מתופעות ההזדקנות. מטפל מקצועי בהחלט עשוי לשקול את השימוש בבוטוקס לעומת שימוש בחומרי מילוי אחרים, בעיקר חומצה היאלורונית וחומרים טבעיים שונים. החומצה ההילאורונית נחשבת לרוב כבטוחה יותר לשימוש (זהו חומר המיוצר בגוף בתוך התאים) ויוצרת מראה טבעי הנמשך לפרק זמן ארוך יחסית, שעשוי להגיע גם לשנה.

ההחלטה במה להשתמש במקרה נתון תלויה בשורה ארוכה של פרמטרים, דוגמת סוג הבעיה שהאדם סובל ממנה, אזור הופעת הקמטים ודרגת החומרה שלהם, מצב העור, התקציב ומאפיינים אחרים. שילוב בין הזרקת חומרים שונים, כולל בוטוקס וחומצה היאלורונית, אפשרי במספר לא קטן של מצבים.

 

 

להזמנת תור ויועץ מקצועי