073-7606925
054-4867339
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
בואי ותראי בעצמך את השינוי
 
 
*
 
*
 
 
 
 
 
 
השדות המסומנים ב-* הם שדות חובה
 
** לא נשתמש או נעביר את המידע האישי שלך
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

טיפול באקנה

 
אקנה, או בעברית "חטטת", היא דלקת בבלוטות החלב וזקיקי השערות. הביטוי העיקרי שלה הוא הופעת פצעים לא אסתטיים, בעיקר בגיל ההתבגרות אך גם לאחריו. פצעי אקנה נוצרים כאשר זקיקי השערות נסתמים עקב הפרשת יתר של שומנים מבלוטות החלב ושילוב תאי עור מתים. הם מגיעים בצורות, בגוונים ובגדלים שונים, כאשר ההופעה שלהם היא בעיקר בעור הפנים ולעיתים באזורים אחרים של הגוף.

פצעי אקנה פוגעים בצורה משמעותית במראה החיצוני של האישה או הגבר הסובלים מהם, גורמים למבוכה רבה ועלולים להשאיר צלקות של ממש כאשר הם לא מטופלים בצורה נכונה. לכן חשוב להבין שהופעת הפצעים אינה סוף העולם, ושעם טיפול נכון ומדויק אפשר יהיה להשאיר את הבעיה מאחור.

 
טיפול באקנה
 

דרכי הטיפול העיקריות באקנה

 
למרות שלעיתים פצעי אקנה חולפים עם הגיל, חשוב שלא לחכות "עד יעבור זעם" אלא לטפל בהם כשהם מופיעים – ולפני שהמצב מחמיר, כמובן. בדרך לטיפול יש לנסות לבחון מהם הגורמים העיקריים שהביאו לפצעים, לרבות בעיות וחוסר יציבות הורמונליים, הפרשה עודפת של שומנים, חוסר היגיינה, זיהומים וכיוצא בזה. זיהוי הבעיה השורשי עשוי להעלים את הפצעים ולמנוע הישנות שלהם, אם כי לא בכל המקרים ניתן להסיק באופן מוחלט מהם אותם גורמים.

כך או כך יש כיום טיפולים מגוונים שעשויים להעלים את פצעי האקנה ולמנוע את חזרתם, במידת הצלחה כזו או אחרת. בין היתר ניתן להצביע על מי פנים, כדורים אנטיביוטיים המביאים לחיסולם של החיידקים, טיפולים שונים להסרת העור, תכשירים קוטלי חיידקים, טיפולים הורמונליים, משחות רטינואידיות, סבונים טבעיים – והרשימה עוד ארוכה. חשוב לזכור שחלק מהטיפולים המוצעים אינם יעילים מספיק, ושחלקם טומנים בחובם תופעות לוואי וסכנות אחרות. כך למשל הטיפול האנטיביוטי בפצעי אקנה אינו מומלץ, כמו גם קילוף העור (פילינג) שאינו פותר את הבעיה מהשורש.
 
 
טיפול באקנה
 
 
 
 
לפני
 
 
 
אחרי
 
 
 
 
 
 
 
 
לפני
 
 
 
אחרי
 
 
 
 
 
 
 
 

הדור הבא של טיפולי אקנה

 
החסרונות הכרוכים בכמה מאופני הטיפול באקנה גרמו לי לחשוב על פיתוח שיטה בלעדית, שתאפשר ליהנות מיתרונות הטיפול באקנה ולהעלים את חסרונותיהם. השיטה, שאינה מתבססת על אנטיביוטיקה, עשויה לספק במאמץ מינימלי את התוצאות שכל אדם הסובל מאקנה בוודאי מצפה להן: פנים חלקות ונקיות, המביאות לשיפור משמעותי במראה ולעלייה גדולה לא פחות בביטחון העצמי.